FDBL0240N100
onsemi
型号:
FDBL0240N100
品牌:
onsemi
封装:
8-HPSOF
描述:
MOSFET N-CH 100V 210A 8HPSOF
库存 : 1881
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8755 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 111 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.8mOhm @ 80A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package 8-HPSOF
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 3.5W (Ta), 300W (Tc)
Series PowerTrench®
Package / Case 8-PowerSFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 210A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V