FDD1-17238DBKW44-L
Qualtek
型号:
FDD1-17238DBKW44-L
品牌:
Qualtek
描述:
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 360.0 CFM (10.08m³/min)
Noise 72.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 2.34A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 4800 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features Speed Sensor (Tach)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.543 in H2O (384.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series HPLC, FDD1-17238
Material - Blade Steel
Power (Watts) 56.2 W