FDD1-17251CBLW34-56
Qualtek
型号:
FDD1-17251CBLW34-56
描述:
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 255.0 CFM (7.14m³/min)
Noise 56.0dB(A)
Ingress Protection IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 1.88A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 3200 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features Speed Sensor (Tach)
Width 51.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.736 in H2O (183.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 2.5 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 25°C
Series HPLC, FDD1-17251
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 22.6 W