onsemi
型号:
FDMC007N30D
品牌:
封装:
8-Power33 (3x3)
批次:
-
描述:
MOSFET 2 N-CHANNEL 30V 46A 8MLP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.7239
$7.239
100
$0.56278
$56.278
500
$0.477014
$238.507
1000
$0.388578
$388.578
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1110pF @ 15V, 2360pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 34nC @ 10V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11.6mOhm @ 10A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-Power33 (3x3) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerWDFN |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 1.9W, 2.5W |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 46A |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | FDMC007 |