FDP045N10A-F102
onsemi
型号:
FDP045N10A-F102
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-3
描述:
MOSFET N-CH 100V 120A TO220-3
库存 : 628
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5270 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 74 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 100A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 263W (Tc)
Series PowerTrench®
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V