FDP18N20F
onsemi
型号:
FDP18N20F
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-3
描述:
MOSFET N-CH 200V 18A TO220-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1180 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 145mOhm @ 9A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Series UniFET™
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V