FED20-48D05W
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
FED20-48D05W
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 20W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A, 2A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series FED20W (20W)
Power (Watts) 20 W