FEP16HTD
onsemi
型号:
FEP16HTD
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-3
描述:
DIODE ARRAY GP 500V 16A TO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 500 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 8 A
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 16A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C