首页 / 单二极管 / FESB16GT-E3/81
minImg
FESB16GT-E3/81
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
FESB16GT-E3/81
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE GEN PURP 400V 16A TO263AB
库存 : 1935
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F 175pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 400 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 16 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 16A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C