首页 / IGBT 模块 / FF600R17KE3B2NOSA1
minImg
FF600R17KE3B2NOSA1
Infineon Technologies
型号:
FF600R17KE3B2NOSA1
封装:
Module
描述:
IGBT MODULE 1700V 4300W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 54 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 600A
Input Standard
Package / Case Module
Power - Max 4300 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA