FFA.0S.304.CLAK52
LEMO
型号:
FFA.0S.304.CLAK52
品牌:
LEMO
描述:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C