FFA.1S.303.CLAL42
LEMO
型号:
FFA.1S.303.CLAL42
描述:
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C