FFB56J0136KJC
KYOCERA AVX
型号:
FFB56J0136KJC
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 13UF 10% 525VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.469" (37.30mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FFB
Voltage Rating - DC 525V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 105V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 13 µF