首页 / 矩形电缆组件 / FFSD-20-D-02.76-01-N
minImg
FFSD-20-D-02.76-01-N
Samtec Inc.
型号:
FFSD-20-D-02.76-01-N
品牌:
Samtec Inc.
描述:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
用户指南
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.230' (70.00mm, 2.76")