onsemi
型号:
FFSP2065BDN-F085
品牌:
封装:
TO-220-3
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARB 650V 10A TO220-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.365
$6.365
10
$5.4568
$54.568
100
$4.546985
$454.6985
500
$4.012059
$2006.0295
1000
$3.610846
$3610.846
2000
$3.383501
$6767.002
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 421pF @ 1V, 100kHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 650 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 10 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | FFSP2065 |