首页 / 陶瓷电容器 / FG18C0G2A272JNT00
minImg
FG18C0G2A272JNT00
TDK Corporation
型号:
FG18C0G2A272JNT00
描述:
CAP CER 2700PF 100V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2700 pF