首页 / 陶瓷电容器 / FG22C0G2E683JRT00
minImg
FG22C0G2E683JRT00
TDK Corporation
型号:
FG22C0G2E683JRT00
描述:
CAP CER 0.068UF 250V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF