首页 / 陶瓷电容器 / FG23X7T2E155KNT06
minImg
FG23X7T2E155KNT06
TDK Corporation
型号:
FG23X7T2E155KNT06
描述:
CAP CER 1.5UF 250V X7T RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF