首页 / 陶瓷电容器 / FG26X7R2A474KNT00
minImg
FG26X7R2A474KNT00
TDK Corporation
型号:
FG26X7R2A474KNT00
描述:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF