首页 / 陶瓷电容器 / FG28X5R1H105KRT06
minImg
FG28X5R1H105KRT06
TDK Corporation
型号:
FG28X5R1H105KRT06
描述:
CAP CER 1UF 50V X5R RADIAL
库存 : 47818
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF