FGA.1B.130.CTAD62
LEMO
型号:
FGA.1B.130.CTAD62
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 130
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C