首页 / 单 IGBT / FGA50N100BNTTU
minImg
FGA50N100BNTTU
onsemi
型号:
FGA50N100BNTTU
品牌:
onsemi
封装:
TO-3P
描述:
IGBT 1000V 50A 156W TO3P
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 600V, 60A, 10Ohm, 15V
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1000 V
Td (on/off) @ 25°C 34ns/243ns
Supplier Device Package TO-3P
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.9V @ 15V, 60A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 257 nC
Power - Max 156 W