FGB20N60SF
onsemi
型号:
FGB20N60SF
品牌:
onsemi
封装:
D²PAK (TO-263)
描述:
IGBT FIELD STOP 600V 40A D2PAK
库存 : 119
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 400V, 20A, 10Ohm, 15V
Switching Energy 370µJ (on), 160µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 13ns/90ns
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 20A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 65 nC
Power - Max 208 W