onsemi
型号:
FGB3056-F085
品牌:
封装:
D²PAK-3 (TO-263-3)
批次:
-
描述:
ECOSPARK IGNITION IGBT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.116
$3.116
10
$2.6163
$26.163
100
$2.11641
$211.641
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| Input Type | Logic |
| Test Condition | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.4 µs |
| Switching Energy | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 29 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 1.3µs/8.2µs |
| Supplier Device Package | D²PAK-3 (TO-263-3) |
| Series | EcoSPARK® |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.55V @ 5V, 8A |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Gate Charge | 20 nC |
| Power - Max | 200 W |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| IGBT Type | - |
| Base Product Number | FGB3056 |