FGC.2K.310.CYCC70Z
LEMO
型号:
FGC.2K.310.CYCC70Z
品牌:
LEMO
描述:
LKP KEYC 10C CHR 7.0MM C BR
用户指南
Cable Opening 0.260" ~ 0.276" (6.60mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 8A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C