FGG.3B.310.CYCD12
LEMO
型号:
FGG.3B.310.CYCD12
描述:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.425" ~ 0.469" (10.80mm ~ 11.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C