首页 / 单 IGBT / FGH40T65UQDF-F155
minImg
FGH40T65UQDF-F155
onsemi
型号:
FGH40T65UQDF-F155
品牌:
onsemi
封装:
TO-247-3
描述:
FS4TIGBT TO247 40A 650V
库存 : 253
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 400V, 40A, 6Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr) 89 ns
Switching Energy 989µJ (on), 310µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 32ns/271ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.67V @ 15V, 40A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 306 nC
Power - Max 231 W