FGJ.2B.302.CLLD52
LEMO
型号:
FGJ.2B.302.CLLD52
品牌:
LEMO
描述:
LBP KEYJ 2C CHR 5.2MM D
用户指南
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 25A
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C