FGK.1B.304.CYMD62Z
LEMO
型号:
FGK.1B.304.CYMD62Z
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C