FGY.2B.312.PLAD72B
LEMO
型号:
FGY.2B.312.PLAD72B
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 312
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C