FHG.0B.302.CLAD42
LEMO
型号:
FHG.0B.302.CLAD42
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C