FHJ.2B.308.CLLD62
LEMO
型号:
FHJ.2B.308.CLLD62
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG FMALE 8P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C