onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.52
$1.52
10
$1.2616
$12.616
100
$1.00377
$100.377
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 1A, 4A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | TO-220F-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Power - Max | 30 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 19 @ 1A, 5V |
| Base Product Number | FJPF3305 |