首页 / 陶瓷电容器 / FK11X7S1H475KR006
minImg
FK11X7S1H475KR006
TDK Corporation
型号:
FK11X7S1H475KR006
描述:
CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF