首页 / 陶瓷电容器 / FK14X5R1C155KN006
minImg
FK14X5R1C155KN006
TDK Corporation
型号:
FK14X5R1C155KN006
描述:
CAP CER 1.5UF 16V X5R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF