首页 / 陶瓷电容器 / FK16X5R1C475KN006
minImg
FK16X5R1C475KN006
TDK Corporation
型号:
FK16X5R1C475KN006
描述:
CAP CER 4.7UF 16V X5R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF