首页 / 陶瓷电容器 / FK20X7R2E224KN006
minImg
FK20X7R2E224KN006
TDK Corporation
型号:
FK20X7R2E224KN006
描述:
CAP CER 0.22UF 250V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.22 µF