首页 / 陶瓷电容器 / FK24C0G2A122JN006
minImg
FK24C0G2A122JN006
TDK Corporation
型号:
FK24C0G2A122JN006
描述:
CAP CER 1200PF 100V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1200 pF