首页 / 陶瓷电容器 / FK26C0G1H682JN000
minImg
FK26C0G1H682JN000
TDK Corporation
型号:
FK26C0G1H682JN000
描述:
CAP CER 6800PF 50V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6800 pF