首页 / 陶瓷电容器 / FK26X5R0J156MN000
minImg
FK26X5R0J156MN000
TDK Corporation
型号:
FK26X5R0J156MN000
描述:
CAP CER 15UF 6.3V X5R RADIAL
库存 : 657
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 µF