首页 / 陶瓷电容器 / FK26X5R1A685KN000
minImg
FK26X5R1A685KN000
TDK Corporation
型号:
FK26X5R1A685KN000
描述:
CAP CER 6.8UF 10V X5R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6.8 µF