首页 / 陶瓷电容器 / FK28C0G2A151JN000
minImg
FK28C0G2A151JN000
TDK Corporation
型号:
FK28C0G2A151JN000
描述:
CAP CER 150PF 100V C0G RADIAL
库存 : 433
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF