首页 / 陶瓷电容器 / FK28X7R1E474KR006
minImg
FK28X7R1E474KR006
TDK Corporation
型号:
FK28X7R1E474KR006
描述:
CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF