FKN100JR-73-0R27
YAGEO
型号:
FKN100JR-73-0R27
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 0.27 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 1W