FKN2WSFR-73-0R39
YAGEO
型号:
FKN2WSFR-73-0R39
描述:
RES 0.39 OHM 1% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 2W