FKN2WSJT-52-4R7
YAGEO
型号:
FKN2WSJT-52-4R7
描述:
RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 2W