FKN300FR-73-43R
YAGEO
型号:
FKN300FR-73-43R
描述:
RES 43 OHM 1% 3W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 3W