FKN500JR-91-47R
YAGEO
型号:
FKN500JR-91-47R
描述:
RES 47 OHM 5% 5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 5W