FKN7WSJR-91-15R
YAGEO
型号:
FKN7WSJR-91-15R
描述:
RES 15 OHM 5% 7W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 7W