WIMA
型号:
FKP1G022205A00JSSD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FKP 1 0.022 UF 400 VDC 5X14X26.5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.7163
$7.163
100
$0.6878
$68.78
200
$0.64505
$129.01
500
$0.60705
$303.525
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.197" W (26.50mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | FKP 1 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |